Strona: Podstawa formalna / CDD PRz

Podstawa formalna

Centrum Doskonałości Dydaktycznej zostało powołane Zarządzeniem nr 59/2023 Rektora Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza z dnia 13 lipca 2023 r. i podlega ono Prorektorowi ds. kształcenia.

Do zadań Centrum należy w szczególności:

1. promowanie nowoczesnej edukacji i upowszechnianie dobrych praktyk dydaktycznych;
  2. dokonywanie wśród nauczycieli akademickich diagnozy potrzeb szkoleniowych;
  3. organizacja szkoleń, warsztatów metodycznych i innych form doskonalenia dla nauczycieli akademickich z zakresu nowoczesnej edukacji, dotyczących zarówno kształcenia tradycyjnego jak i kształcenia na odległość;
  4. współpraca z wydziałami w zakresie działań służących podnoszeniu kompetencji dydaktycznych nauczycieli akademickich;
  5. wspieranie studentów w zakresie nowoczesnych metod uczenia się.

Pliki do pobrania